Regulacja drzwi, zawiasów i zamków

Jednym z podstawowych elementów stolarki otworowej są drzwi. Pełnią one znacznie więcej funkcji niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nie tylko odpowiadają za bezpieczeństwo mieszkańców, ale także chronią przed przenikającym chłodem oraz dźwiękami z zewnątrz.

Szkodliwe warunki atmosferyczne oraz nieprawidłowa konserwacja lub jej brak, mogą przyczyniać się do szurania i skrzypienia skrzydła, a w konsekwencji także problemów z jego domykaniem

Aby drzwi wejściowe spełniały swoją funkcje, konieczna jest regulacja całego skrzydła, w tym zawiasów i zamków. Jej wykonanie warto powierzyć profesjonalnej firmie, która odpowiednio dopasuje siłę docisku drzwi do ościeżnicy, co pozwoli na ich precyzyjne ułożenie.

Wersje wejściowe są ciężkie, ponieważ zwykle wykonywane są z solidnych materiałów, odpowiedzialnych za ich trwałość. Częste otwieranie i zamykanie obciąża zawiasy i prowadzi do opuszczania skrzydła, co może powodować powstawanie zjawisk niepożądanych, takich jak m.in. trudności z domykaniem oraz samoistne otwieranie, a także niszczenie zamków i okuć. Długie korzystanie z niewyregulowanych drzwi, może w konsekwencji doprowadzić do ich wypadnięcia z ościeżnicy.

Tak poważnych skutków można uniknąć, dzięki szybkiej reakcji na nieprawidłowe funkcjonowanie skrzydła. Nasza firma, wykonująca regulację drzwi, zawiasów i zamków, jest dostępna do Państwa dyspozycji przez całą dobę. Dzięki temu możliwe jest praktycznie natychmiastowe pozbycie się usterek.