Wymiana okuć i zawiasów

W wyniku długoletniej eksploatacji oraz działania różnorodnych czynników atmosferycznych, konstrukcja okna może ulec zniszczeniu. Wtedy jedynym rozwiązaniem na likwidacje usterek, może okazać się wymiana okuć i zawiasów, świadczona przez naszą firmę.

Okucia i zawiasy odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie okna oraz komfortowe użytkowanie. To one pozwalają na dopasowanie okna pod kątem danego pomieszczenia i preferencji użytkowników względem sposobów otwierania. Dbałość o ich kondycje jest niezwykle istotna dla zapewnienia odpowiednich warunków cieplnych i akustycznych, panujących wewnątrz budynku. Dlatego wymiana okuć i zawiasów jest szczególnie polecana w sezonie jesienno-zimowym.

O nieprawidłowym stanie mechanizmów, świadczą m.in. problemy z płynnym otwieraniem i zamykanie skrzydła. Często wskutek usterek, okna są nieprawidłowo dociśnięte do ramy, przez co pomieszczenie szybciej się wychładza. Wtedy konieczna jest naprawa lub całkowita wymiana okuć i zawiasów. Nasza firma oferuje sprawne wykonanie tej usługi, zarówno w przypadku okien plastikowych, jak i aluminiowych i drewnianych.

Umożliwiamy także wymianę okuć na te dające możliwość lepszego zabezpieczenia pomieszczeń m.in. dzięki zaczepom antywyważeniowym czy klamce blokującej mechanizm. Wymiana okuć i zawiasów świadczona przez nasz serwis to gwarancja szczelnych, bezpiecznych i sprawnie działających okien.